Deprem Sigortası

Deprem Sigortası Nedir?

Ülkemiz yüksek riskli deprem kuşaklarından birinde yer almaktadır. Bu nedenle 2000 yılında faaliyete geçen Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), meskenler için deprem sigortası yapılmasını zorunlu tutmuştur.

DASK’ın teminat verdiği Zorunlu Deprem Sigortası, yetkili sigorta acenteleri ve banka şubeleri tarafından yapılmaktadır.

Zorunlu Deprem Sigortası, depremin konutlarda neden olduğu maddi hasarlara karşı güvence sunmaktadır. Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmak; deprem sonucu binalarda meydana gelebilecek maddi zararların karşılanması yönünde teminat sağlamakla birlikte, birinci derecede deprem bölgesi olan Türkiye’de aynı zamanda bir sosyal sorumluluktur.

Depremin doğrudan neden olduğu maddi zararlar ile deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, dev dalga (tsunami) veya yer kaymasının kendinize ve sevdiklerinize verebileceği maddi zararların karşılanabilmesi için DASK poliçenizi mutlaka yaptırmalısınız.

Bizimle Hızlıca İletişime Geçin

Dilediğiniz her türlü konuda fikir danışabilirsiniz.

Aklınıza takılan herhangi bir soru kalmasın! Rahatlıkla bizimle iletişime geçebilirsiniz, sigorta adına herşey sigorta HD!